Žena vyhrožující výbušninou způsobila přerušení letu do USA

23.05.2012

 

    New York 22. května (ČTK) - Žena vyhrožující posádce trhavinou způsobila dnes přerušení letu na lince z Paříže do amerického města Charlotte v Severní Karolíně. Letoun společnosti U.S. Airways se 179 cestujícími a devítičlennou posádkou musel let přerušit a přistát na letišti Bangor ve státě Maine. Podle médií je žena psychicky nemocná. 

    Podle zprávy letecké společnosti vzbudila jedna z cestujících pozornost posádky svým "podezřelým chováním". Letoun mimořádně přistál v Bangoru, kde cestující převzaly bezpečnostní složky. Stroj pak pokračoval do Charlotte. 

    Podle televizní stanice CNN pasažérka s francouzským pasem pocházející z Kamerunu předala posádce lístek s informací, že má na svém těle výbušninu. Do letadla nastoupila bez zavazadel. Agentura AP napsala, že pasažérka byla zjevně psychicky nevyrovnaná. 

    Severoamerického velitelství protivzdušné a kosmické obrany (NORAD) oznámilo, že kvůli incidentu vystartovaly dvě stíhačky F-15, které letoun společnosti U.S. Airways doprovodily na letiště v Bangoru. 

Zdroj ČTK

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka