Nové varšavské letiště nebude připraveno pro fanoušky ME

01.06.2012

    Varšava 30. května (ČTK) - Nové varšavské letiště Modlin sice bude otevřeno do startu fotbalového mistrovství Evropy, ale letadla tam budou moci na pravidelných linkách přistávat až v červenci dva týdny po skončení turnaje. Během šampionátu, který začíná 8. června, se bude druhé letiště polské metropole využívat pouze pro soukromé lety.


    "Naše letiště je stále ve výstavbě. Jsme připraveni na soukromé lety, běžné lety začnou v červenci. Do té doby sem žádné aerolinky létat nebudou," řekla mluvčí Modlinu Magdalena Bojarská.

    O vybudování nového letiště vzdáleného zhruba 30 km od Varšavy se uvažovalo už dlouho kvůli přetíženému hlavnímu Chopinovu letišti. Řádný provoz však na něm po odkladech při výstavbě začne až 16. července, tedy dva týdny po skončení Eura.

    Podle agentury Reuters by nehotové letiště nemělo znamenat problém pro město při zvládání přívalu návštěvníků fotbalového ME, nicméně fanoušci budou mít omezenou možnost cestovat levně. Na Chopinově letišti je totiž z kapacitních důvodů omezen provoz nízkorozpočtových aerolinek.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka