V Kunovicích hořelo letadlo, jeden muž byl vážně popálen

01.06.2012

    Kunovice (Uherskohradišťsko) 1. června (ČTK) - Hasiči dnes ráno zasahovali u požáru malého dopravního letadla typu Cessna v aeroklubu v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Při požáru byl vážně popálen jeden muž, podle prvních odhadů plameny způsobily škodu za 1,2 milionu korun. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

    Letadlo začalo hořet v hangáru. Podařilo se jej ale vytáhnout ven, takže objekt oheň nezasáhl. Plameny zachvátily kabinu a křídla letadla. Popálený zaměstnanec pracoval uvnitř letadla. Hasiči podle Netopila vyloučili úmyslné založení požáru. "Aktuálně se pracuje s verzí vzniku požáru v důsledku výboje elektrostatické elektřiny," řekl mluvčí krajských hasičů.

    Popálený muž je podle mluvčího krajské záchranky Petra Olšana mimo ohrožení života. "Muž, ročník 1936, byl odvezen s popáleninami ruky a obličeje do uherskohradišťské nemocnice a odtud na popáleninové centrum nemocnice v Brně Bohunicích. Není v ohrožení života, byť popáleniny na ruce lze označit za vážné," řekl ČTK Olšan.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka