Nigérie po pádu letadla pozastavila licenci aerolinkám Dana Air

07.06.2012

    Lagos 5. června (ČTK) - Nigérie po nedělní katastrofální havárii letadla společnosti Dana Air pozastavila této firmě na neurčito licenci. Podle agentury AP to dnes uvedl mluvčí nigerijské ministerstva pro letectví. Jde o bezpečnostní opatření během vyšetřování nehody, při které podle médií zahynulo nejméně 165 osob, z toho 153 v letadle. Bilance by ale nemusela být konečná, lékaři a záchranáři dnes agentuře DPA sdělili, že počet mrtvých už překročil 200. Záchranáři přitom v troskách budov, do kterých letoun narazil, nepřestávají hledat další těla.

    Letoun McDonnell Douglas MD-83 se zřítil v neděli odpoledne krátce před přistáním do hustě obydleného předměstí nejlidnatějšího nigerijského města Lagosu. Zástupce civilního letectví v pondělí sdělil, že stroji selhaly oba motory. Úřady konkrétní důvody jednoho z nejhorších leteckých neštěstí v Nigérii za bezmála 20 let zjišťují z údajů z takzvaných černých skříněk se záznamy komunikace mezi piloty a dispečery a s dalšími daty.

    Pátrání po tělech obětí údajně muselo být v pondělí kvůli prudkému dešti krátce přerušeno. Dnes kvůli identifikaci dosud nalezených těl do márnic přišly desítky rodin i představitelé zahraničních velvyslanectví. Podle nejmenovaných činitelů citovaných AP jsou mezi oběťmi nejméně čtyři Číňané, dva Libanonci a Francouz. DPA uvedla, že na seznamu pasažérů byl i německý občan. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Mark Toner informoval, že v letadle se nacházeli také Američané, přesný počet ale nesdělil. Podle amerických médií na palubě letadla našli smrt manželé z Connecticutu se čtyřmi dětmi. Nehodu podle příbuzných nepřežily ani dvě sestry z Texasu.

    Letecká společnost Dana Air zahájila provoz v roce 2008. Podle informací AP disponuje pěti letadly a létá na regionálních a domácích linkách.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka