V Peru je pohřešován vrtulník s 16 lidmi na palubě

08.06.2012

    Lima 7. června (ČTK) - Peruánské úřady pátrají po osudu vrtulníku se 14 zahraničními turisty, který je pohřešován v oblasti Cuzca na jihu země. Oznámila to dnes agentura AFP.

    Podle místní policie se vrtulník ztratil v pralesní oblasti v nadmořské výšce přes 4700 metrů. Na jeho palubě bylo 12 turistů z Jižní Koreje, dva z Rakouska a dvoučlenná peruánská posádka.

    Do oblasti, kde byl stroj naposledy zaznamenán, se již vypravily týmy záchranářů a policie. Nejmenovaný policejní zdroj nevyloučil, že vrtulník havaroval, ale mohl také přistát v naléhavé situaci. Na základně přepravní společnosti se totiž v případě havárie nebo nuceného přistání aktivuje poplašné zařízení, v tomto případě se ale dosud nic takového nestalo, upozornil deník La República.

    Vrtulník startoval ve městě Mazuco v departementu Madre de Dios ve středu večer. Cílem ani ne dvouhodinového letu bylo právě Cuzco, které patří k největším turistickým lákadlům v Peru, ale ve večerních hodinách se ztratilo spojení mezi ním a jeho základnou.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka