V USA havaroval bezpilotní letoun amerického námořnictva

12.06.2012

    Washington 12. června (ČTK) - Ve státu Maryland havaroval bezpilotní letoun amerického námořnictva. Stroj se zřítil nedaleko města Salisbury, při pádu ale nikoho nezranil a na zemi nezpůsobil žádné škody, uvedl dnes server televize CNN. Příčiny havárie nyní námořnictvo vyšetřuje.


    Stroj typu RQ-4 Global Hawk byl v pondělí na pravidelném letu, když s ním řídící středisko ztratilo kontakt. Stroj se poté zřítil do křovin u břehu řeky Nanticoke poblíž Salisbury.


    Podle amerického námořnictva jsou havárie tohoto typu bezpilotního letounu značně neobvyklé. Stroj je považován za velmi spolehlivý a patří mezi nejmodernější bezpilotní letadla používaná americkými ozbrojenými silami.

 

Zdroj ČTK


    Letouny RQ-4 Global Hawk námořnictvo používá především k průzkumu. Stroj s rozpětím křídel 35 metrů a o hmotnosti 11,6 tuny vydrží ve vzduchu 30 hodin bez doplňování paliva a může létat ve výšce až 18 kilometrů. Letouny vyrábí firma Northrop-Grumman a cena za jeden stroj činí 176 milionů dolarů (3,6 miliardy korun).

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka