Auditoři vyčíslili hodnotu ČSA na 149 milionů korun

13.06.2012

Praha 13. června (ČTK) - Auditorská firma Ernst & Young ocenila společnost ČSA na 148,5 milionu korun, napsalo Euro.cz. České aerolinie jsou poslední firmou, jež má být začleněna do Českého Aeroholdingu. Do něj byly dosud převedeny čtyři dceřiné firmy ČSA a Letiště Praha. Materiál, který má převod ČSA umožnit, má vláda připraven ke schválení, uvedl server. Prodej majetku ČSA má odvrátit bankrot národního leteckého přepravce, čímž mají být zajištěny i výkony letiště.


    Součástí aeroholdingu jsou již původní dceřiné společnosti ČSA Services, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a charterový dopravce Holidays Czech Airlines. Jejich celková hodnota podle Eura dosahuje 2,3 miliardy korun. Do celkové hodnoty aerolinií nemohou být započtena letadla, která má dopravce na leasing. Hodnota firmy se zvýší v okamžiku, kdy peníze za 13 airbusů doplatí.


    V roce 2010 snížily ČSA provozní ztrátu na 1,1 miliardy korun z předchozích 3,2 miliardy Kč. Výnosy aerolinií klesly na 16 miliard Kč z 19,7 miliardy v roce 2009. Auditované hospodářské výsledky za loňský rok společnost dosud nezveřejnila.


    Český Aeroholding vznikl před rokem v březnu a za loňský rok vykázal hrubý zisk předběžně 306 milionů korun. Peníze chce firma použít na nákup dceřiných společností ČSA.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Hodnota versus škoda

Odpovědět

Datum : 14.06.2012 10:12, Vložil : ČSA

Auditorská firma Ernst & Young ocenila společnost ČSA na 148,5 milionu korun Výše škody, kterou způsobil sobotní požár v hangáru F pražského ruzyňského letiště, se odhaduje až na 300 milionů korun. Není v tom malinko rozpor?

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka