E15: ČSA chystají prodej leteckých simulátorů

18.06.2012

    Praha 18. června (ČTK) - České aerolinie převedou počátkem července podle informací deníku E15 letecké simulátory v hodnotě stovek milionů korun a zhruba čtyři desítky lidí do nově vzniklé dceřiné firmy Czech Airlines Training Centre. Tu pak aerolinie obratem prodají, napsal list.

    Czech Airlines Training Centre je zapsaná v obchodním rejstříku zatím jako prázdná skořápka. Nová dcera pro výcvik posádek letadel je pátou firmou, která se vyčlenila z ČSA. Předchozí čtyři skončily v rámci záchrany dopravce pod křídly Českého Aeroholdingu, který za ně zaplatil 2,3 miliardy korun.

    ČSA provozují simulátory letounů Airbus A320, Boeing 737 a letadel ATR. Celkově by za ně mohly dostat přes 300 milionů korun, napsal deník. Velký zájem o koupi má podle něj státní podnik Řízení letového provozu.

    Prodej majetku ČSA má odvrátit bankrot národního leteckého přepravce, do Českého Aeroholdingu stát postupně začleňuje všechny své letecké firmy. Základem je především dlouhodobě ziskové Letiště Praha, součástí aeroholdingu se již staly původní dceřiné společnosti ČSA Services, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a charterový dopravce Holidays Czech Airlines. Jako poslední mají být do aeroholdingu začleněny ČSA, předlohu, která má převod umožnit, projedná v úterý vláda.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka