Nebe nad Radešínem ode dneška patří balonům

27.06.2012

    Radešín (Žďársko) 27. června (ČTK) - Tréninkovými lety dnes ráno začalo v Radešíně na Žďársku mistrovství České republiky v balonovém létání 2012. Šampionát s mezinárodní účastí, jehož pořadatelem je sdružení Ultimate Ballooning, potrvá do 1. července. Zúčastní se 14 soutěžních posádek, z toho jedna ze Španělska. ČTK to řekl ředitel mistrovství Martin Koupa.

 


    "Posádky odstartovaly na tréninkové lety kolem 06:00, po generálním briefingu ve 13:00 by měly první soutěžní lety začít po 18:00," řekl Koupa. Posádky budou startovat z okolí Radešína, urazit by měly maximálně 25 kilometrů. "Směr letu bude záležet na směru a síle větru, zatím to podle předpovědi vypadá každý den jinak," řekl Koupa.

    Soutěžní lety, při kterých budou piloti plnit různé disciplíny, budou každý den dva, a to vždy ráno po východu slunce a večer před západem. "Letovým ředitelem pro Mistrovství ČR 2012 je Zoltán Palhégyi z Maďarska, který plánoval disciplíny i na ME ve Španělsku 2011," uvedl Koupa. Poprvé budou na mistrovství republiky podobně jako na velkých mezinárodních soutěžích použity nové GPS loggery zaznamenávající průběh letu pro vyhodnocení výsledků soutěže.

    Výsledky šampionátu budou vyhlášeny v sobotu po večerním letu. V Radešíně se mistrovství republiky koná potřetí. 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka