Na Trutnovsku se srazily dva větroně, jeden pilot lehce zraněný

02.07.2012

    Hradec Králové 1. července (ČTK) - U Choustníkova Hradiště na Trutnovsku se dnes srazily dva větroně. Jeden pilot po srážce dokázal se svým větroněm přistát na nedalekém letišti v Žirči, druhý ze svého letounu vyskočil a utrpěl lehké zranění. ČTK to dnes řekla mluvčí královéhradecké policie. Oba piloti se účastnili 15. ročníku plachtařského závodu Safari pohár.

    Podle mluvčí nehodu nyní bude vyšetřovat letecká inspekce. Operační důstojník trutnovských hasičů potvrdil, že nedaleko Choustníkova Hradiště spadl do sadů bezmotorový letoun, pilot, který vyskočil s padákem, utrpěl lehké zranění. "Druhý letoun doletěl na letiště v Žirči, tam nehodu oznámil," řekl hasič.
    Obě letadla se účastnila závodu, který na letišti v Žirči pořádá Aeroklub Dvůr Králové nad Labem. ČTK to potvrdil místopředseda aeroklubu Jiří Pešta. "Oba letouny se srazily při stoupání, nic bližšího k tomu neřeknu, nehoda se bude vyšetřovat," řekl Pešta. Podle něj se závodů účastní zhruba pět desítek pilotů větroňů. Závody, které začaly v sobotu a jsou naplánované do 14. července, budou podle Pešty pokračovat.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka