Letiště ve Frankfurtu odbavilo rekordní počet cestujících

12.07.2012

    Frankfurt 11. července (ČTK) - Německé letiště ve Frankfurtu odbavilo za šest měsíců letošního roku rekordních 27,4 milionu cestujících. Meziročně se počet cestujících zvýšil o 3,4 procenta. Objem přepraveného nákladu však klesl. Oznámila to dnes firma Fraport, provozovatel letiště. Frankfurt je druhým nejvytíženějším letištěm v kontinentální Evropě.

    Objem přepraveného nákladu se snížil o 9,8 procenta. Fraport připisuje tento propad dluhové krizi v eurozóně, nejistému globálnímu ekonomickému vývoji a omezení nočních letů na letišti. Objem přepraveného nákladu je často považován za indikátor ekonomického vývoje. Když ekonomika klesá, snižuje se i zájem o nákladní přepravu.

 


    V samotném červnu počet cestujících stoupl o 5,4 procenta na 5,4 milionu, což byl pro tento měsíc rekord. K růstu přispívá začátek dovolených. Objem nákladu se snížil o 3,4 procenta na 177.200 tun.

    Firma Fraport kromě letiště ve Frankfurtu vlastní nebo drží podíly v dalších letištích, mimo jiné v německém Hannoveru, senegalském Dakaru, tureckém městě Antalya, peruánské Limě či bulharských městech Varna a Burgas. Počet cestujících na všech letištích firmy se v červnu zvýšil o 3,9 procenta na 10,4 milionu. Objem přepravného nákladu se pak snížil o 2,6 procenta na 201.300 tun, napsaly agentury DPA a AP.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka