Letadlo z USA do Madridu se vrátilo kvůli podezřelým drátům

13.07.2012

    New York 13. července (ČTK) - Letadlo společnosti Delta Air Lines letící na lince New York - Madrid s 206 pasažéry se muselo v noci na dnešek z bezpečnostních důvodů vrátit do USA. Na toaletě letadla se našly dva dráty schované do plastových trubiček. Podezření na přítomnost výbušniny se ale po přistání nepotvrdilo. Podobné incidenty nejsou vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením v americké letecké dopravě výjimkou.

    Letadlo se po 90 minutách letu, ve 3:30 SELČ, vrátilo na letiště Johna Kennedyho. Dle policie se v umyvadle a záchodové míse našly dva dráty, které zjevně nepocházely ze žádného zařízení letadla.

    Hned po přistání letadlo prohledali technici, avšak žádná výbušnina se nenašla. Vyslechnuti byli dva pasažéři, ani jeden z nich nebyl zadržen. Jedním z nich byl muž, který toaletu použil jako poslední, druhá byla Argentinka, která začala mít ve chvíli, když se předměty našly, dýchací potíže. Muž řekl, že o drátech nic neví. Policejní mluvčí sdělil, že vyšetřování stále pokračuje.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka