iDnes.cz: ČSA kvůli nízkému zájmu zruší spojení se Žilinou

16.07.2012

Praha 13. července (ČTK) - České aerolinie ukončí provoz letecké linky do Žiliny. Poslední let z pražského letiště Ruzyně je naplánovaný na 27. července. Cestujícím s již zakoupenými letenkami aerolinky nabídly let z Ostravy nebo vrácení peněz. Uvedl to dnes server iDnes.cz.

"Hlavním důvodem obchodního rozhodnutí pozastavit linku do Žiliny je dlouhodobě nízký zájem cestujících o létání mezi Prahou a Žilinou a z toho plynoucí ekonomický potenciál této linky," řekla serveru mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Server uvedl, že již před několika týdny skončilo spojení s Popradem. Jediným slovenským městem, které zůstalo v nabídce ČSA, tak jsou Košice. Pravidelné linky mezi Prahou a Bratislavou zastavily ČSA loni v prosinci.

ČSA v současnosti provozují 15 airbusů, pět boeingů a šest vrtulových letadel ATR. V loňském roce hospodařily se ztrátou 241 milionů korun před zdaněním.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka