Letiště v Brně-Tuřanech ještě letos podstatně rozšíří parkoviště

17.07.2012

Brno 16. července (ČTK) - V areálu Letiště Brno-Tuřany se do listopadu zvýší počet parkovacích míst pro automobily na zhruba 500. Počet současných stání se tak zvýší o třetinu. Zejména se počítá se stavbou nového parkoviště pro 99 aut. Práce začnou za měsíc. ČTK to dnes řekl ředitel letiště Tomáš Plaček.

Nyní je u letiště 360 parkovacích míst. Protože je jejich počet nedostačující, stojí dalších zhruba 150 vozů na sousedním zeleném prostranství. Právě to se změní v nové parkoviště.
   
Nyní se koná výběrové řízení na dodavatele. Náklady spojené s projektem budou známy až po jeho ukončení, tedy asi za měsíc. Nová stání vzniknou i reorganizací celého parkovacího systému.
   
Problém ale ani poté vyřešen nebude. Vedení brněnského letiště už nyní uvažuje o výstavbě dalších stání. Podle Plačka přibylo osobních aut u letiště hlavně letos. Loni stály na louce u odbavovacího terminálu pouze počátkem turistické sezony.
   
"Cestující žádají větší pohodlí. Přibývá klientů, kteří k nám přijíždějí osobními auty a nechávají si je na letišti. Na tento trend musíme samozřejmě reagovat," doplnil Plaček.
   
Za první den stání zaplatí řidič v Berně-Tuřanech 150 korun a za každý další den stokorunu. Odpovídá to cenám za nejlevnější a předem objednané parkování u letiště v Praze-Ruzyni. Parkování na letišti ve Vídni je v porovnání s Brně a Prahou třikrát dražší.
   
Letiště v Brně-Tuřanech je největším zařízením svého druhu na Moravě. O letních prázdninách odbaví téměř 200.000 cestujících. Cestovní kanceláře letos turistům nabízejí lety z Brna do 25 destinací v oblasti Středozemního, Černého a Rudého moře.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka