Aero Vodochody již v polovině roku překonalo loňský zisk

18.07.2012

Odolena Voda (U Prahy) 17. července (ČTK) - Největší tuzemský výrobce letecké techniky Aero Vodochody za letošní první pololetí vykázal zisk 178 milionů korun, čímž překonal loňský celoroční výsledek o čtyři miliony korun. Výsledek ovlivnil především úspěšný rozjezd kontraktů nasmlouvaných v posledních dvou letech. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Společnost je v zisku od roku 2007, kdy ji získala do svého vlastnictví investiční skupina Penta.
   
Aero za šest měsíců utržilo 1,66 miliardy korun, když v loňském roce činily celkové tržby 2,2 miliardy korun. Firma v druhé polovině roku očekává ještě rychlejší růst. Za celý letošní rok chce dosáhnout více než dvojnásobný hospodářský výsledek oproti loňskému roku.
   
Strategie zvyšování rozmanitosti, vstup do rizikových programů a intenzivní zaměření na outsourcing se jeví jako dobrý základ úspěchu i do budoucna, uvedl prezident Aera Ladislav Šimek.
   
Aero Vodochody funguje již od roku 1919. V rámci mezinárodních projektů se zaměřuje především na spolupráci s předními leteckými výrobci, jako jsou Boeing, Saab, Sikorsky a řada dalších. Firma také vyrábí vlastní letadla, jako například L-159, který od roku 2001 používá česká armáda.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka