Rusko a USA si napřesrok vymění návštěvy strategických bombardérů

18.07.2012

Moskva 17. července (ČTK) - Ruská a americká armáda si příští rok vůbec poprvé vymění návštěvy strategických bombardérů. Vrchní velitel ruského strategického letectva generál Anatolij Žicharjov dnes v Moskvě oznámil, že dva ruské mezikontinentální bombardéry Tu-95MS v prvním pololetí roku 2013 navštíví leteckou základnu Barksdale v americkém státě Louisiana.


   
V červnu pak podle Žicharjova dva americké stroje B-52 Rusům návštěvu oplatí. Cílem jejich cesty bude základna ruského strategického letectva ve městě Engels v Orenburské oblasti. Dohody o návštěvě bylo dosaženo v minulých dnech při pobytu ruské vojenské delegace v USA.
   
Žicharjov si z návštěvy u amerických partnerů odvezl přesvědčení, že letová příprava ruských dálkových pilotů je lepší než ta americká. "Náš systém výcviku je účinnější a spolehlivější," konstatoval generál a dodal, že systém letové kontroly je v Rusku propracovanější. Ruští vojáci ale v USA přece jen našli oblasti, v nichž se mohou přiučit.
   
Ruské strategické bombardéry dosud podle mluvčího ruské armády v USA nikdy nepřistály. Jedinou zemí západní polokoule, kterou dosud navštívily, byla Venezuela.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka