E15: Na českých letištích v pololetí ubylo letadel

18.07.2012

Praha 18. července (ČTK) - Na největších tuzemských letištích bylo letos do pololetí většinou méně rušno než loni. Statistiky Řízení letového provozu (ŘLP) podle deníku E15 ukazují úbytek vzletů a přistání u tří ze čtyř mezinárodních letišť. Letiště Praha Ruzyně od ledna do června meziročně přišlo o téměř 12 procent letadel, píše.
   
Podle mluvčí letiště Evy Krejčí je to hlavně důsledek útlumu ČSA.Na letišti v Karlových Varech zaznamenali o 27 procent vzletů a přistání méně, mluvčí karlovarského letiště Radek Zábranský to připisuje omezení letů malých strojů. O desetinu letadel přišla i Ostrava. Tam se podle mluvčí Michaely Kubešové projevily problémy firmy Job Air.
   
Nejlépe si naopak z pohledu ŘLP vedlo Brno, kde počet pohybů narostl o 13 procent. Počet cestujících ale toto číslo nekopíruje. "Velká část pohybů totiž připadá na výcvikové lety, což může být jeden z důvodů nárůstu startů a přistání," řekl E15 zástupce letiště Tomáš Plaček.
   
Vývoj počtu letadel na letištích neodpovídá vývoji ve vzduchu. Přes české území létá letos stejně letadel jako loni, píše dnešní E15.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka