AMR snížila ve čtvrtletí ztrátu a měla rekordní příjmy

19.07.2012

    Dallas 18. července (ČTK) - Společnost AMR Corp., která je mateřskou firmou aerolinek American Airlines, měla ve druhém čtvrtletí rekordní příjmy, avšak stále se potýká se ztrátou, hlavně kvůli nákladům spojeným s restrukturalizací. Ztráta se však snížila na 241 milionů USD (pět miliard Kč) z loňských 286 milionů USD. Společnost je od loňského listopadu v režimu bankrotové ochrany před věřiteli.

    Banka ve čtvrtletí zaúčtovala mimořádné náklady na restrukturalizaci 230 milionů USD. Příjmy se zvýšily o 5,5 procenta na rekordních 6,46 miliardy USD. Obsazenost letadel společnosti před plným začátkem letní sezony činila 85,1 procenta, což byl rovněž rekord.

    AMR požádala o ochranu před věřiteli loni v listopadu a od té doby se snaží vrátit k ziskovosti prostřednictvím snižování nákladů a rušení ztrátových linek. American jsou třetí největší leteckou společností v USA, napsala agentura AP.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka