Letiště Praha otevřelo za účasti Dagmar Havlové nový VIP salonek

19.07.2012

    Praha 18. července (ČTK) - Komfort, soukromí a informační přehled nabízí nový letištní salonek MasterCard Lounge, který byl dnes otevřen na ruzyňském letišti. ČTK o tom v tiskové zprávě informovali zástupci společnosti MasterCard.

    Slavnostního otevření se v roli čestné patronky zúčastnila také Dagmar Havlová. "Salonek bezpochyby zvyšuje úroveň letiště, které bude již brzy nést jméno Václava Havla," uvedla. Hosté budou mít k dispozici sprchu, samoobslužný bar s občerstvením, televizi, wifi a tisk.

    Salonek, který vznikl rekonstrukcí bývalého salonku Crystal lounge v prostorách Terminálu 1, je rozdělen na relaxační a pracovní zónu. "V prostoru Work Zone jsme umístili lavici s jednotlivými pracovními místy. Na atypické mapě nad ní jsou vyznačeny hlavní destinace, do kterých mohou cestující letět z Terminálu 1 - Londýn, Abu Dhabi, Soul, Moskva, New York," uvedl Tomáš Laštovička z Atelieru FD, které salonek navrhlo.

    Držitelé prémiových karet MasterCard Gold, Platinum, World a World Elite mohou salonek do konce roku navštívit zdarma a pronajmout si za výhodnějších podmínek VIP salonek MasterCard Elite Lounge. "Jedná se o privátní salonek, který poskytuje naprosté soukromí. Ze salonku je impozantní panoramatický výhled na dění na letištní ploše," řekla marketingová manažerka MasterCard Europe pro ČR a SR Tereza Janková.

    Nový salonek je kromě VIP klientů banky přístupný mimo jiné také cestujícím třídy Business Českých aerolinií. Navštívit ho ale může jakýkoliv zájemce, který si na recepci v salonku zakoupí vstup. Ceník je zveřejněn na webových stránkách Letiště Praha, které loni odbavilo 11,8 milionů cestujících. Terminál 1, ve kterém je nový salonek umístěn, ročně navštíví 4,5 milionů cestujících.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka