Den před olympiádou budou stávkovat pracovníci britských letišť

20.07.2012

    Londýn 19. července (ČTK) - Na 26. července, tedy pouhý den před začátkem olympijských her v Londýně, vyhlásili jednodenní stávku zaměstnanci britských letišť, oznámila dnes agentura AP. Protest, který by mohl zasáhnout příjezdy fanoušků na hry, se týká snahy navýšit platy a zabránit škrtům některých pracovních míst.

    Během olympiády se navíc ve střední Anglii chystají stávkovat i stovky strojvůdců ve střední Anglii, což může ohrozit dopravu z Londýna i během her. Odborový svaz strojvůdců ASLEF oznámil, že na 450 jejích členů bude stávkovat kvůli sporům o penze.

    Avizovaná letištní stávka se týká zaměstnanců imigrační služby. Pokud by práci skutečně přerušili, mohlo by to vést mimo jiné k velkým frontám na letišti Heathrow.

    Olympiáda se uskuteční od 27. července do 12. srpna. Strojvůdci společnosti East Midlands Trains by stávkovali od 6. do 8. srpna. Stávka by mohla ochromit provoz mezi Londýnem a městy jako Sheffield, Nottingham a Derby.

    Společnost East Midlands Trains vyzvala odbory k dalšímu jednání. Pokud by bylo neúspěšné, železniční společnost tvrdí, že udělá vše pro to, aby stávka neohrozila provoz.

    Doprava je jedním z nejproblematičtějších aspektů her. Na sportovištích prakticky nejsou parkoviště a návštěvníci mají používat veřejnou dopravu, případně chodit pěšky a jezdit na kole. Britská železniční a silniční síť mívá ve špičkách problémy i bez olympiády.

    Organizátoři vyčlenili na hlavních silničních tazích v Londýně zvláštní pruh pro olympijskou dopravu a na letiště rozmístili dobrovolníky, kteří mají zkrátit fronty.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka