E15.cz: Chomutovské letiště bude mezinárodní

24.07.2012

    Praha 24. července (ČTK) - Letiště Aeroklubu Chomutov se dvěma travnatými přistávacími drahami bude mezinárodní. Návrh schválil Úřad pro civilní letectví i policie, nyní by mu tento statut měla udělit vláda svým usnesením. Dnes o tom informuje server E15.cz.

    "Zatím nám to přinese práci navíc v podobě dovybavení řídicí věže. Věříme ale, že se v regionu najde dost klientů, kteří služby mezinárodního letiště využijí," řekl serveru Ondřej Jungmann, zástupce náčelníka chomutovského aeroklubu, který letiště o rozloze 40 hektarů provozuje. Jeho členové si od získání statutu mezinárodního letiště slibují vyšší příjem ve formě poplatků za hangárování a lepší pozici při získávání financí na stavbu nové asfaltové ranveje. S velkým nárůstem letů však podle Jungmana nepočítají.

    Chomutovské letiště získá právo mezinárodního provozu jako devatenácté. Stane se také hraničním přechodem, kde budou mít policisté a celníci svou kancelář, cestující budou ale odbavovat jen na objednání.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka