GE Aviation chystá v ČR výrobu dalších leteckých motorů

24.07.2012

   Praha 24. července (ČTK) - Společnost GE Aviation bude v České republice vyrábět další dva turbovrtulové motory pro malé letouny. Chce s nimi navázat na svůj motor H80, který se již úspěšně prodává ve světě. Firma o tom dnes informovala ČTK.

    Motory H75 a H85 budou používány k pohonu menších obchodních a dopravních letounů, ale také letadel pro zemědělské a další využití. GE Aviation očekává, že certifikaci motorů by mohla získat začátkem příštího roku a poté začne s výrobou.

    "Víme o různých letounech, pro něž by instalace těchto nových pohonných jednotek byla přínosem," uvedl Paul Theofan, prezident a výkonný ředitel divize GE Aviation Business and General Aviation Turboprops. Od nových motorů očekává stejný úspěch jako u H80.

    Motorů H80 letos GE Aviation v Česku vyrobí 50, v příštím roce se produkce zvýší na více než 100 kusů. Prvním letounem poháněným motorem H80 bude zemědělské letadlo Thrush 510G. Sloužit bude také malým dopravním letounům L410 vyráběným firmou Aircraft Industries v Kunovicích.

    Americká společnost GE Aviation je největší světový výrobce proudových a turbovrtulových motorů. V roce 2008 koupila většinový podíl ve Walter Engines, což je česká firma s více než devadesátiletou tradicí letecké výroby. Na základě této akvizice byla vytvořena česká pobočka, která se specializuje na projektování, výrobu a servis turbovrtulových motorů. Předloni se GE Aviation Czech přejmenovala na GE Aviation's Business & General Aviation (BGA) Turboprops. 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka