Nad Švýcarskem za pětistovku

24.07.2012

    Novým způsobem a bezproblémově si mohou od 26. července nad nevšedním a letecky oblíbeným Švýcarskem zalétat i čeští piloti. Od zmíněného dne totiž bude k dispozici podrobná letecká VFR mapa Švýcarska s názvem Visual 500 Switzerland. Zajímavé je, že mapa v měřítku 1 : 500000 zahrnuje celé švýcarské území od Bodamského jezera po italské Como.

    Mapa pochopitelně podobně jako již dříve v témže měřítku vydaná letecká mapa Německa obsahuje také veškeré bezpečnostní předpisy pro létání nad Švýcarskem, zobrazuje důležité silnice i silniční křižovatky a v neposlední řadě i nebezpečné letové překážky, např. různé vysoké větrné elektrárny, ve Švýcarsku pochopitelně také různé četné horské lanovky. Uživatel zmíněné mapy, stejně jako obdobné mapy severovýchodní Francie, zahrnující oblast východně od Paříže po Karlsruhe i „severojižní“ směr od Luxemburgu po Genf, ovšem musí ovládat alespoň němčinu a angličtinu. U „švýcarské“ mapy jsou ovšem použitými jazyky také francouzština a italština.

    Samozřejmostí je v obou zmíněných leteckých mapách také zobrazení zakázaných letových prostorů, na „francouzské“ mapě např. do letové výšky 5000 stop. A kde si lze obě mapy - francouzská Visual 500 France Northeast bude vydána 20. září – za pouhých 12,50 Euro pořídit? Zájemci o létání nad zmíněnými zeměmi mohou štěstí zkusit např na www.dfs-aviationshop.de.

--
Pramen
www.aerokurier.de/de/general-aviation/neu-VFR-karte-fuer-schweiz-und-frankreich-in--1500000.96802.htm NEU VFR Karter fur Schweiz und Frankreich in 1:500000

--
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka