Výrobci letadel Boeing stoupl ve čtvrtletí zisk o tři procenta

26.07.2012

    Chicago 25. července (ČTK) - Americkému výrobci letadel Boeing stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o tři procenta na 967 milionů USD (20,3 miliardy Kč). Firmě pomohl vysoký růst prodeje komerčních letadel a nečekaný růst ve vojenské divizi. Firma současně zvýšila odhad růstu na celý letošní rok a oznámila velkou objednávku za 11 miliard USD z Mexika.

    Příjmy stouply o 21 procent na 20 miliard USD. Zisk na akcii činil 1,27 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou FactSet očekávali zisk 1,13 dolaru na akcii při příjmech 19,28 miliardy USD.

 


    Příjmy vojenské divize stouply o sedm procent stejně jako příjmy divize komerčních letadel.

    Boeing dnes získal velkou objednávku od největších mexických aerolinek Aeroméxico. Firma si objednala 90 letadel 737-8 a deset letadel Dreamliner v ceně 11 miliard USD.

    Boeing zvýšil odhad zisku na akcii na celý letošní rok na 4,4 až 4,6 dolaru z předchozích 4,15 až 4,35 dolaru. Analytici čekají zisk 4,57 dolaru na akcii, napsaly agentury AP a Reuters.

    Boeing na počátku měsíce uvedl, že zvýšil ve druhém čtvrtletí dodávky letadel na 150 z loňských srovnatelných 118 letadel. Pro výrobce letadel jsou dodávky důležité, protože většinu peněz za letadla obdrží až při jejich dodání.

    Boeing je druhým největším výrobcem letadel na světě za evropským Airbusem. Letos však chce Airbus z první pozice sesadit. Airbus překonal Boeing v prodeji v deseti z posledních 11 let. Od roku 2003 také dodal více letadel odběratelům.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka