TL–Ultralight získal 30 mil.Kč z OPPI na vývoj nového letadla

27.07.2012

    Praha 26. července (ČTK) - Výrobce ultralehkých letadel společnost TL-Ultralight rozšířil díky dotaci z evropského operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) výrobu o nový model. Firma získala 30 milionů korun z programu Inovace - Inovační projekt, který je součástí OPPI. Celkem tak investovala do vývoje v Hradci Králové bezmála 60 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes oznámila agentura CzechInvest.

 


    TL-Ultralight bude vyrábět nový letoun - dvoumístný hornoplošník s označením TL-3000 Sirius. Na jeho vývoji firma spolupracovala s Leteckým ústavem ČVUT Praha. "Právě ta inovativní řešení, na kterých firmy spolupracují s vysokými školami, mají velkou šanci uspět na tuzemském i světovém trhu," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

    CzechInvest v programu Inovace - Inovační projekt eviduje víc než tisíc projektů, které mají podepsané rozhodnutí o udělení dotace za celkem 13,5 miliardy korun. "Zájem podnikatelů o inovace dokazují počty žádostí," dodal generální ředitel agentury Miroslav Křížek.

    TL-Ultralight, která patří mezi největší producenty ultralehkých letadel, vznikla v roce 1989. Výrobní program tvoří několik ultralehkých a LSA (Light-sport Aircraft) letadel.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka