Pilatus letí do Emirátů

31.07.2012

    Jedním z proslulých leteckých výrobců, jehož pracovníci nebudou v dalších letech ani náhodou trpět nedostatkem práce, je největší švýcarský letecký výrobce Pilatus Flugzeugwerke, sídlící ve Stansu. Po velkém kontraktu na dodávku více než stovky cvičných Pilatusů pro indické vojenské letectvo 19. července vedení výrobce podepsalo kontrakt se zástupci katarského vojenského letectva, Qatar Emiri Air Force, QEAF, na dodávku 24 pokročilých cvičných letounů PC-21 včetně logistiky potřebné pro provoz strojů v náročném pouštním prostředí na Arabském polostrově.

 


    Dodávka strojů, které mají létat v katarské letecké akademii, má začít v polovině roku 2014, výcvik pilotů se pak má rozeběhnout v polovině roku 2015. Zajímavé je, že zájem katarského letectva nespadl z čistého nebe. Podepsání kontraktu předcházely dlouhodobé provozní zkoušky letounu nejen ve Švýcarsku, ale i ve velmi složitém prostředí Emirátů.

    Stroj ovšem v náročných zátěžových testech obstál skvěle a kontrakt mohl být podepsán. „Nově podepsaný kontrakt v hodnotě 600 milionů švýcarských franků je dalším z velkých kontraktů, uzavřených v letošním roce. Znamená to plné zatížení naší firmy výrobou cvičných stojů i v následujících letech. Také je ale jasné, že kvůli naší rostoucí výrobě i zájmu o naše stroje budeme velmi rychle potřebovat až 400 nových vysoce kvalifikovaných pracovníků. Uzavření kontraku s QEAF znamená, že 131 dosud prodaných PC-21 létá či bude létat již v pátém vojenském letectvu světa“, dodává ředitel Pilatus Flugzeugwerke Oscar J. Schwenk.

--
Pramen
www.flugrevue.de/de/mlitaer/fluggeraet-hersteller/katar.kauf... Katar kauft Pilatus PC-21

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka