Za skandál s plyšovými medvídky v Bělorusku padaly hlavy

01.08.2012

    Minsk 31. července (ČTK) - Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes odvolal šéfa protivzdušné obrany a pohraniční stráže za to, že začátkem tohoto měsíce nedokázali zabránit skandálu s "výsadkem" stovek plyšových medvídků. Informovala o tom agentura Reuters.

    Letadlo, které si najala jedna reklamní agentura ze Švédska, do vzdušného prostoru Běloruska přeletělo z Litvy a poblíž obce Ivjanec shodilo asi 800 plyšáků. Každý medvídek měl u sebe běloruský nápis "Nás nelze umlčet" jako výraz protestu proti porušování svobody slova v Bělorusku.

    Tisková služba prezidenta dnes uvedla, že šéf běloruské protivzdušné obrany Zmicer Pachmelkin a velitel pohraniční stráže Ihar Račkouski byli propuštěni za to, "že řádně neplnili svoje povinnosti při zajišťování národní bezpečnosti Běloruska". Oficiální napomenutí dostali i další vysoce postavení bezpečnostní činitelé.

    Úřady v Minsku původně popíraly, že medvídci v Bělorusku přistáli, minulý týden ale autoritářský prezident Lukašenko přiznal, že tomu tak skutečně bylo. Už tehdy bylo podle agentury Reuters jasné, že kvůli tomu budou padat hlavy. "Letadlo bylo objeveno včas, ale proč ho odpovědní činitelé včas nezachytili? ... No tak hoši, všichni jsme už velcí. Viníci se za toto budou muset zodpovídat," citoval Reuters Lukašenka.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka