Vietnamské aerolinky dostaly pokutu za sexy taneček na palubě

10.08.2012

    Hanoj 10. srpna (ČTK) - Vietnamské nízkonákladové aerolinie porušily letecké předpisy, když v jejich letadle spoře oděné dívky předvedly k pobavení cestujících několikaminutový taneček v havajském stylu. Místní úřady letecké společnosti vyměřily pokutu ve výši 20 milionů dongů (asi 19.700 korun), informovala britská BBC.

    Tančící účastnice soutěže krásy v podprsenkách měly podle vysvětlení společnosti VietJetAir přivést cestující na lince z Ho Či Minova Města do Nha Trangu do té správné prázdninové nálady. Nha Trang je jedno z nejoblíbenějších vietnamských letovisek.

 


    Taneční vystoupení nenechalo přítomné pány v klidu, houfně si ho natáčeli na mobilní telefony. U inspektorů z vietnamského úřadu pro civilní letectví havajský taneček ovšem takové nadšení nevyvolal. Úředníci potrestali VietJetAir kvůli porušení předpisů v letectví. Společnost se toho dopustila tím, že "v letadle zorganizovala nepovolenou show".

    Nahrávky "palubního" tanečního vystoupení, kterými se jejich autoři pochlubili na internetu, podle BBC v konzervativní vietnamské společnosti vyvolaly živou debatu.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka