Heron míří nad Hindúkuš

10.08.2012

    Zajímavý nový létající bojový prostředek se již od letošního října objeví nad afghánským Hindúkušem. „Systém pro obrazové pozorování v hloubce nepřátelského území, Systém zur abbildenden Aufklarung in der Tiefe des Einsatgebietes, SAATEG“ je zdánlivě poněkud tajemný název bezpilotního průzkumného stroje Heron 1, který již od 17.března 2010 výrobce, německá zbrojní firma Rheinmetall Airborne Systemes AG pronajímá a provozuje pro německé vojenské letectvo v Afghanistánu.

 


    V rámci nedávno s výrobcem uzavřené smlouvy na provoz tří Heronů z letiště v Mazare-e-Sharif byl zveřejněn i zajímavý údaj, že Herony pro potřeby Luftwaffe od března předloňského roku nalétaly ve velmi tvrdém afghánském prostředí zcela bez problémů neuvěřitelných 9300 letových hodin. Podle smlouvy, uzavřené 29.července mezi oběma subjekty, budou Herony pozorovat afghánské ozbrojené skupiny od října letošního roku do října 2014, což bude Luftwaffe stát 75 milionů Euro.

--
Pramen
http://www.flugreue.de/de/milaiaer/uav/luftwaffe... Luftwaffe: Heron 1 fliegt langer in Afghanistan
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka