Letiště v K. Varech odbavilo v pololetí o 16 pct více lidí

13.08.2012

    Karlovy Vary 12. srpna (ČTK) - Mezinárodní letiště v Karlových Varech za prvních šest měsíců letošního roku odbavilo 51.195 lidí, meziročně o téměř 16 procent více. V červnu letištěm prošlo 8867 cestujících, o necelé jedno procento méně než ve stejném měsíci loni. ČTK to oznámil obchodní manažer Radek Zábranský.

    Červnové výkony Letiště Karlovy Vary ovlivnilo zahájení letní sezony, která je v lázeňském městě na rozdíl od většiny dalších letišť obvykle slabší než na jaře. "Tento fakt je daný především tím, že značný počet případných lázeňských hostů dá v tomto období přednost cestám do přímořských letovisek," uvedl Zábranský.

    Podotkl, že ve druhém čtvrtletí letišti klesl objem přepravy zboží a pošty. Důvodem je podle něj vývoj ekonomické situace v Evropě, kde se snižuje výroba i poptávka. Druhou příčnou je hlavně zvyšující se počet přepravených lidí v období od ledna do května. "Při velké obsazenosti letadel mířících do nebo z Karlových Varů, což je samozřejmě pozitivní skutečnost, je prostor určený pro náklad ale omezen," sdělil Zábranský.

    Letiště Karlovy Vary vykázalo za loňský rok zisk 8,9 milionu korun, což byl meziročně nárůst asi o 6,7 milionu korun a dvojnásobně proti plánu. Letiště přitom významně investovalo do rozvoje infrastruktury a pořízení techniky. Výsledek ovlivnil rostoucí počet odbavení, počet pasažérů oproti roku 2010 vzrostl vloni o 40 procent na 99.014. Díky dobrým výsledkům si letiště pořídí vůz na odmrazování letadel a tahač letadel za celkem osm milionů korun. Vlastníkem letiště je Karlovarský kraj.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka