V Keni byly nalezeny vraky dvou ztracených ugandských vrtulníků

15.08.2012

    Nairobi 14. srpna (ČTK) - Vraky dvou ugandských vrtulníků, které se v neděli cestou do Somálska ztratily v keňském vzdušném prostoru, našli dnes záchranáři. Uvedla to zpravodajská stanice BBC, podle níž byla na místě objevena dvě těla a pět vojáků se podařilo zachránit; osud dalších nejméně sedmi vojáků je nejasný.

    Z Ugandy vyletěly celkem čtyři v Rusku vyrobené helikoptéry, které měly podpořit mírovou misi Africké unie v Somálsku. Na dotankování v keňském městě Garissa však dorazil jen jeden stroj; další musel nouzově přistát u nejvyšší keňské hory Mount Kenya a dva se ztratily.

 


    Poblíž 5199 metrů vysoké hory byly oba vrtulníky posléze nalezeny, když je spatřili zaměstnanci místního národního parku. Ti pak pomohli vyprostit pět vojáků z jednoho ze strojů; dvěma dalším mužům však již pomoci nedokázali. Co se stalo s posádkou druhého stroje, v němž bylo podle agentury AP nejméně sedm vojáků, zatím není jasné. Jeden z vrtulníků byl prý zcela zničen, druhý byl poškozen a visí na okraji útesu.

    Ugandské jednotky tvoří páteř mírové mise AMISOM o síle 17.000 vojáků, která v Somálsku podporuje
tamní vládu, proti níž bojují islamistické milice Šabáb. Součástí mise jsou i keňští a burundští vojáci.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka