LOM Praha vycvičí polské piloty vrtulníků za 50 milionů korun

16.08.2012

    Praha 16. srpna (ČTK) - Společnost LOM Praha vyhrála tendr na výcvik polských pilotů vrtulníků za 50 milionů korun. Do konce roku vycvičí ve svém pardubickém centru 12 letců, píše dnes týdeník Ekonom. Firma se nedávno dostala do finančních potíží. Na nových zakázkách tak závisí je jí přežití, uvádí list.

    Podnik spadající pod ministerstvo obrany podepsal smlouvu na výcvik letců dopravních vrtulníků Mi-17. "Do konce listopadu letošního roku vycvičíme 12 polských pilotů," sdělil týdeníku ředitel LOM Praha Roman Plánička.

    Firma se dostala do finančních problémů vinou poklesu zakázek od armády i nadbytečnými nákupy náhradních dílů. Snaží se tak získat finance kupříkladu prodejem pozemků, které již nepotřebuje. Peníze chce zpětně investovat do oprav svých výrobních hal.

    V pardubickém výcvikovém centru již trénují američtí či afghánští letci. Za necelý rok zde bylo vycvičeno zhruba 50 pilotů z těchto zemí. Před samotným létáním trénují na simulátorech a trenažérech.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka