Na Opavsku havarovalo malé letadlo, dva lidé zemřeli

16.08.2012

    Dolní Benešov (Opavsko) 16. srpna (ČTK) - Na Opavsku havarovalo dnes malé letadlo, neštěstí nepřežili dva muži. Rakouský letoun havaroval pravděpodobně při přistání na travnatém letišti v Dolním Benešově - Zábřehu krátce před 13:30. ČTK to potvrdil mluvčí opavských policistů René Černohorský.

    "Podle našich informací v letadle cestoval pilot a jeden pasažér. Šlo o rakouské letadlo," řekl policista. Podle informací ČTK měly obě oběti rakouské doklady.

    Při nehodě zemřeli muži ve věku sedmašedesát a dvaačtyřicet let. "Letadlo leží v poli. Jedno křídlo je zlomené. Na křídlech leží těla přikrytá pytli," popsal místo nehody jeden ze svědků, který na místo dorazil krátce po nehodě.

    Uvedl, že jde o čtyřmístný jednomotorový letoun značky Sokata. Na místě nyní pracují zástupci letecké inspekce i policejní vyšetřovatelé. Zatím není jasné, zda letadlo havarovalo při přistání či při startu. "Pokud skutečně přistával, tak se o kus netrefil na ranvej. Letadlo leží souběžně s ní, ale ve vzdálenosti asi 300 metrů," řekl svědek.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka