Letadlo, které havarovalo na Opavsku, chtělo přistát

17.08.2012

    Dolní Benešov (Opavsko) 17. srpna (ČTK) - Rakouské letadlo, které havarovalo ve čtvrtek na Opavsku a při nehodě dva lidé zemřeli, chtělo na letišti v Dolním Benešově - Zábřehu přistát. Pilot ale manévr nezvládl a stroj se zřítil. ČTK to dnes řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

    "Pilot po průletu nad letištní dráhou Aero clubu Zábřeh chtěl s největší pravděpodobností provést zatáčení o 180 stupňů pro přistání do protisměru. Uvedený manévr ale nezvládl a s letadlem z malé výšky a s malou rychlostí spadl na zem," popsal nehodu mluvčí.

    Policisté zatím netuší, kdo ultralehké letadlo Socata Tarbes Ossun pilotoval. Stroj byl totiž vybaven dvěma pákami k řízení pro dva piloty. "Při pádu se ulomilo levé křídlo, příďové kolo, rozbil se kokpit a náraz také vytrhl kryt kabiny," dodal Černohorský. Při nehodě zemřeli muži ve věku sedmašedesát a dvaačtyřicet let. Oba rakouské národnosti.

    Podobná letecká nehoda se na téměř stejném místě stala v červenci 2008. Tehdy se u letiště zřítilo krátce po startu ultralehké letadlo. Muž a žena na palubě tehdy utrpěli lehká zranění. Škoda na stroji se pohybovala okolo milionu korun. Příčinou leteckého neštěstí byla podle expertů technická závada.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka