Lufthansa a Fraport žalují odbory kvůli stávkám

20.08.2012

    Frankfurt nad Mohanem 19. srpna (ČTK) - Německé společnosti Lufthansa a Fraport podaly žalobu na odborový svaz GdF kvůli únorovým stávkám pozemního personálu na frankfurtském letišti. Oznámily to dnes firmy. Neupřesnily však, jak vysoké odškodné od odborářů požadují.

    Protesty zaměstnanců podle agentury Reuters vedly ke zrušení zhruba 1800 letů. Připravily tak leteckou společnost Lufthansa o desítky milionů eur na tržbách a přinutily letištního operátora Fraport snížit odhad růstu počtu cestujících.

    Časopis Spiegel uvedl, že stížnosti podaly u soudu rovněž aerolinky Air Berlin a Condor a úřad řízení letového provozu DFS. Celková částka požadovaná po odborářích podle listu činí deset milionů eur (zhruba čtvrt miliardy Kč).

    Protesty zaměstnanců začaly v polovině února poté, co zkrachovala jednání o mzdách a pracovních podmínkách. Stávky omezily rovněž letecké spojení s Prahou. Koncem února nařídil soud jejich okamžité ukončení a označil je za nezákonné.

    Frankfurt je třetím nejrušnějším letištěm v Evropě. Denně odbaví zhruba 1300 letů. Loni jím prošlo rekordních 56,44 milionu cestujících, což bylo o 6,5 procenta více než v roce 2010.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka