Jedenáctiletý Brit uvízl kvůli strachu z létání v SAE

22.08.2012

    Al-Ajn (SAE) 21. srpna (ČTK) - Jedenáctiletý Brit Joe Thompson je na cestách od svého kojeneckého věku. Teď se u něj ale náhle objevil strach z létání, takže se chlapec ani jeho otec nemohou dostat domů a uvízli ve Spojených arabských emirátech. Joe se podle stanice CNN pokusil odletět čtyřikrát, vždy však ale před startem propadl panickému strachu a nepomohla ani sedativa, která mu na letišti podali.

 

 

    Rodina žila dlouho ve Spojených arabských emirátech a letos se rozhodla přesídlit zpět do Británie. Poprvé Joe propadl panice 1. července, když přijeli na letiště vzdálené hodinu od domova v Al-Ajnu.

    Otec Tony Thompson se pokusil najít pomoc u lékařů, ale marně. Teď připravuje alternativní cestu po souši a po moři, ale začátek školního roku v Británii, vzdálené 5600 kilometrů a osm hodin letu, Joe už nestihne.

    Byla vyloučena nejkratší trasa vedoucí přes Irák, Sýrii a Turecko. Stejně tak i námořní trasa vedoucí pirátskými vodami kolem Jemenu a neklidného egyptského Sinajského poloostrova. Klidnější cestu vedoucí přes Saúdskou Arábii zase zkomplikoval Rijád, když Britům odmítl vydat víza. Zakročit musel až saúdskoarabský velvyslanec v Londýně princ Muhammad bin Naváf Saúd. Teď tedy Thompson otec a syn čekají na autobus, který je odveze přes Rijád a Ammán do izraelské Haify, odkud chtějí pokračovat lodí do některého z evropských přístavů. Počítají s tím, že v Británii, kde je už Joeova matka a sestra, nebudou dřív než za 13 až 15 dní.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka