Australští piloti se pohádali v kabině, s letadlem letěli jiní

22.08.2012

    Canberra 21. srpna (ČTK) - Dvojici pilotů, kteří se minulý týden hádali v kokpitu letadla, odstavila australská letecká společnost Qantas. Oznámila to dnes agentura AP. Oba piloti se dostali do sporu, když se strojem Boeing 747 stáli na letišti v Dallasu v americkém Texasu.

    Podle dnešního oznámení Qantas kapitán a druhý důstojník ze zmíněného letu zůstanou na zemi, dokud neskončí vyšetřování případu. Podrobnosti ale společnost neuvedla.

 


    Deník The Sydney Morning Herald nicméně napsal, že piloti se dostali do prudké hádky kvůli tomu,
jaké vzletové výpočty mají být vloženy do počítače letadla. Letoví operátoři Qantasu se o hádce dověděli teprve poté, co odložili start letadla, když zdržení kvůli počasí přiblížilo piloty k 20hodinovému pracovnímu limitu. Letadlo z Dallasu do východoaustralského Brisbane odletělo další den s jinými piloty.

    Nejmenovaný představitel letecké společnosti vysvětlil, že během hádky nehrozilo žádné nebezpečí ani násilí, avšak "piloti se dostali do bodu, kdy neměli pocit, že mohou pracovat spolu".

    Trasa z Texasu do Austrálie dlouhá 13.800 kilometrů je podle AP takřka na hranici doletu tohoto letounu.

    Incident se odehrál sotva dva týdny poté, co největší australské aerolinky nechaly na zemi pilotku, která se pokoušela letět ze Sydney do Brisbane, když byla pod vlivem alkoholu. Limit obsahu alkoholu v krvi qantaských pilotů je 0,02 procenta, který nejmenovaná překročila.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka