V Lufthanse hrozí po krachu jednání s palubním personálem stávka

28.08.2012

    Frankfurt 28. srpna (ČTK) - Mzdová jednání mezi vedením německé letecké společnosti Lufthansa a odborovým svazem zastupujícím zaměstnance palubního personálu UFO v noci na dnešek ztroskotala. Odbory v reakci na to oznámily, že uskuteční v příštích týdnech stávku. Detaily však zveřejní až několik hodin před jejím začátkem.

 


    UFO zastupuje 18.000 letušek a stevardů Lufthansy. Mzdová jednání se táhnou již 13 měsíců. Odbory požadují zvýšení mezd, když v předchozích třech letech se mzdy nezvyšovaly. Členové UFO se vyslovili pro stávku již na počátku srpna, akce však byly odloženy, protože vedení aerolinek pokračovalo v jednáních s odbory.

    Hrozba stávky přichází v době, kdy Lufthansa propouští 3500 ze 117.000 zaměstnanců a zmrazila investice, aby zlepšila svoji ziskovost. Tu v současnosti ohrožují vysoké ceny pohonných hmot a konkurence nízkonákladových aerolinek a aerolinek z Blízkého východu.

    S výjimkou menších varovných stávek v roce 2009 palubní personál Lufthansy doposud nikdy nestávkoval. Stávka by mohla zrušit stovky letů a způsobit Lufthanse obrovské škody, napsaly agentury DPA a Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka