E15:Majitel odbavovacích služeb na Letišti Praha propustí 50 lidí

29.08.2012

    Praha 29. srpna (ČTK) - Skotská společnost Menzies Aviation, která koupila od Letiště Praha odbavování letadel, propustí 50 zaměstnanců. O práci přijdou už v září, píše deník E15. Menzies, konrétně její dceřinná firma Czech GH, se stane majitelem handlingu 1. září. Smlouvu již podle deníku schválil antimonopolní úřad.

    Odbavovací služby na pražském letišti mají v současné době zhruba 120 zaměstnanců. Nový majitel tak propustí téměř polovinu z nich. "Poslali jsme úřadu práce společně s Letištěm Praha oznámení o hromadném propouštění," řekl deníku jednatel firmy Daniel Kadlec. Informaci potvrdila také mluvčí letiště Eva Krejčí.

    Menzies na Ruzyni podniká už deset let a její podíl na trhu odbavování neustále roste. Od letošního roku k ní přišel například Travel Service, který dosud využíval služeb handlingu Letiště Praha. Firma patří pod skotskou společnost John Menzies. Ta zaměstnává přes 16.000 lidí ve 117 zemích.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka