Řidiče parkující na letišti bude k terminálům vozit mikrobus

30.08.2012

    Praha 30. srpna (ČTK) - Řidiče parkující na Letišti Praha bude k odletovým halám zdarma svážet mikrobus. Spoj bude jezdit od dlouhodobého parkoviště D, které je od terminálů vzdálené zhruba 700 metrů, každou čtvrthodinu. V tiskové zprávě to dnes uvedlo pražské letiště. Poprvé mikrobus vyjede 3. září.

    "Svoz mikrobusem není určený široké veřejnosti. Jde o doplňkovou službu k parkovišti," uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí s tím, že při vstupu do mikrobusu se budou lidé prokazovat parkovacími lístky. Ostatní lidé mohou využít nedaleké zastávky pravidelné městské hromadné dopravy.

    Služba má podle Krejčí lidem usnadnit cestování po letišti zejména v době nepříznivého počasí a zároveň odlehčit dopravě před letištními terminály. Dosud totiž platilo, že pokud z letiště odlétala například rodina na dovolenou, použila krátkodobé zastavení před odletovými halami pro vyložení zavazadel a rodinných příslušníků a řidič se pak vracel zpět zaparkovat.

    Mikrobus bude mezi parkovištěm a terminály jezdit denně od pěti hodin ráno do desáté hodiny večerní. V nočních hodinách bude možné svoz objednat telefonicky přímo na zastávku, na které se žadatel nachází.

    Nejdůležitější české civilní letiště odbaví ročně 11 až 12 milionů cestujících. Letiště Praha je součástí skupiny Český Aeroholding. Společnost zastřešuje firmy vlastněné státem, které působí v oblasti letecké přepravy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka