Bratislavské letiště v noci kvůli nálezu bílého prášku evakuovali

03.09.2012

    Bratislava 3. září (ČTK) - Kvůli bílému prášku bylo v noci na dnešek na několik hodin uzavřeno bratislavské letiště. Neznámý prášek nalezli v letadle společnosti Ryanair, které přiletělo z britského Bristolu. S podezřením na výskyt nebezpečného antraxu bylo letiště evakuováno a několik hodin zůstalo uzavřené. Analýza prášku přítomnost nebezpečné látky nepotvrdila.

 


    O příletu Boeingu 747 s bílým práškem v zavazadlovém prostoru byla podle listu Sme policie informována v neděli kolem půl desáté večer. Svědci potvrdili, že bratislavské Štefánikovo letiště bylo na několik hodin uzavřeno a cestující museli čekat na zpožděné lety.

    Podle předběžných výsledků se výskyt zdraví nebezpečného antraxu na palubě letadla nepotvrdil. Kriminálního případu ve věci veřejného ohrožení se ujala policie.

    Antrax, neboli sněť slezinná, je onemocněním hospodářských zvířat, které při přenosu může způsobit těžké onemocnění i u člověka. Bakterie je vysoce nakažlivá, při proniknutí do trávicího traktu vyvolává krvácení, které je bez lékařského zásahu většinou smrtelné. Antrax byl zneužíván i ve výrobě biologických zbraní, v někdejším SSSR údajně existovaly až mnohatunové zásoby této nebezpečné látky.

    Teroristické útoky s pomocí antraxu zažily například Spojené státy jen krátce po útocích na New York a Washington z 11. září 2001. Na Ukrajině se nedávno objevil v mase a v Německu a v Dánsku v injekčních stříkačkách narkomanů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka