Emirates a Qantas oznámili uzavření leteckého partnerství

07.09.2012

    SYDNEY, 6. září 2012: Aerolinky Emirates a Qantas dnes oznámily vznik nového globálního leteckého partnerství, které umožní zákazníkům využít sítě destinací v Austrálii i po celém světě, exkluzivních věrnostních výhod a cestovatelské zážitky světové třídy.

    Podle dohody, která byla podepsána dnes ráno prezidentem Emirates Timem Clarkem a ředitelem společnosti Qantas, Alanem Joycem, Qantas přesune svoji centrálu pro lety do Evropy ze Singapuru do Dubaje a se společností Emirates naváže rozsáhlý obchodní vztah.

    Desetiletá codesharové spolupráce je rozšířena o spolupráci na bázi integrované sítě, která zahrnuje koordinaci cen, prodeje a plánování a využití výhod věrnostních programů. Ani jedna ze společností nebude využívat kapitálu svého partnera.

Qantas se tak stane, vedle stálého nájemce, Emirates, jedinou leteckou společností, která bude využívat na mezinárodním letišti v Dubaji Terminál 3. Společně budou letecké společnosti nabízet 98 letů mezi Austrálií a globální centrálou, Dubají, týdně, včetně čtyř denních linek obsluhovaných letadlem A380. Emirates je největším provozovatel  A380 na světě s 23 letouny a dohromady se společností Qantas provozující 12 letounů tohoto typu, budou dopravci provozovat celkem 35 populárních A380 a nasadí je na lety do Evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Moskva, Amsterdam, Mnichov a Řím. Kromě toho Qantas zahájí denní linku ze Sydney a Melbourne do Londýna s mezipřistáním v Dubaji obsluhovanou A380, dohromady se počet spojů z Dubaje na Heathrow obsluhovaných tímto letounem dostane na nevídaných sedm letů denně. 30 dalších evropských destinací bude kontinuálně spojeno s Austrálií prostřednictvím Dubaje.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka