Záchranáři létají v noci

07.09.2012

    Výrazně větší naději na záchranu života mají nyní v Německu pacienti, kteří se do stavu krajní zdravotní nouze dostanou v nočních hodinách.

    Osm pilotů záchrannných vrtulníků, provozovaných jejich oddílem s kodovým názvem „Christoph Brandenburg“ německého autoklubu ADAC, který provozuje záchranářské vrtulníky, totiž oficiálně ukončilo výcvik v létání s brýlemi pro noční vidění, NVG, Night Vision Goggles. Zmíněných osm  pilotů tak již od letošního května mimo denních odlétalo mnoho nočních misí. Během výcviku si piloti museli nejdříve zvyknout na značně omezené jen dvourozměrné pole vidění.

    Teprve pak jim NVG, pracující na bázi zesílení slabého pole zbytkového světla, umožnily i v naprosté tmě účinně vidět nebezpečné letové překážky, např. početné vysoké stožáry větrných elektráren či stožáry vysokého napětí. Pacienti v ohrožení života se tak nyní na heliporty německých nemocnic dostávají rychleji a bezpečněji i v noci.

---
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/ziviluftfahrt/airlines-flugbetrieb/adac-lu... ADAC Luftrettung setzt Nachsichtgerate ein

Mr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka