Letecká přehlídka CIAF měla letos rekordní návštěvnost

10.09.2012

    Hradec Králové 9. září (ČTK) - Letošní 19. ročník letecké přehlídky Czech International Air Fest - CIAF měl podle prvních odhadů rekordní návštěvnost. Za oba víkendové dny na hradecké letiště přišlo více než 53.000 diváků, řekl ČTK mluvčí přehlídky Tomáš Otruba. Minulý rok přišlo asi o 3000 lidí méně.

    "Určitě to byla nejvyšší návštěvnost od té doby, co se CIAF vrátil do Hradce. Podařilo se nám sestavit velmi zajímavou show, kde jinde mohou u nás lidé vidět šest akrobatických skupin?" uvedl Otruba.

 

 


    Návštěvníci mohli sledovat každý den tři desítky leteckých vystoupení, své stroje vyslalo 12 zemí. Nechyběla chorvatská akrobatická skupina Krila Oluje se sedmi vrtulovými stroji Pilatus, stíhačky Mig-15 z Polska a bojový vrtulník Cobra z téže země. Na nebi nad hradeckým letištěm se představila i akrobatická skupina Breitling Jet Team z Francie, polský Orlik, Baltic Bees z Lotyšska a slovenští Očovskí bačovia na větroních Blaník. K vidění byly i současné bojové proudové stroje. Návštěvníci mohli sledovat let stíhaček F-16 z Belgie, Mig-29 ze Slovenska a L-159 české armády. Další letouny si lidé mohli prohlédnout na zemi.

    Příští 20. ročník by mohl být ještě zajímavější. "Budeme se snažit CIAF stále vylepšovat, po celém světě je mnoho zajímavých leteckých skupin, je z čeho vybírat. Zkusíme pozvat také více vojenských letounů," řekl Otruba.

    CIAF se na hradeckém letišti konal do roku 2002. Po odchodu armády z hradeckého letiště se pořadatelé rozhodli ji kvůli technickým problémům se zajištěním letiště přesunout do Brna, odkud se vrátila zpět do Hradce po sedmi letech. V Brně byl problém akci skloubit s civilním leteckým provozem.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka