Aero Vodochody dodá kokpity pro vrtulníky Black Hawk

11.09.2012

    Praha 11. září (ČTK) - Největší tuzemský výrobce letecké techniky Aero Vodochody dodá polské firmě PZL Mielec zhruba 50 kokpitů pro vrtulník S-70i Black Hawk. Kontrakt dnes firmy podepsaly na leteckém veletrhu v Berlíně, informovala ČTK mediální zástupkyně Aera Vodochody Tereza Kryšpínová. Cenu kontraktu firmy nezveřejnily.

 


    Kokpity bude Aero dodávat postupně do roku 2017. Pro PLZ Mielec, dceřinou společnost americké firmy Sikorsky Aircraft Corporation, bude vyrábět konstrukci sestávající z nosu a čelního skla kabiny a plošiny pro dva piloty.

    Aero kokpity pro nejpoužívanější vrtulník americké armády Black Hawk UH-60M dodává od roku 2011. Vrtulník S-70i je navržen speciálně pro mezinárodní vojenský trh.

    Aero Vodochody funguje již od roku 1919. V rámci mezinárodních projektů se zaměřuje především na spolupráci s předními leteckými výrobci, jako jsou Boeing, Saab, Sikorsky a řada dalších. Firma také vyrábí vlastní letadla, jako například L-159, který od roku 2001 používá česká armáda.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka