Airbus: Německo příštích 20 let koupí přes 1000 letadel

11.09.2012

    Berlín 11. září (ČTK) - Německo koupí během příštích dvou desetiletí přes 1000 osobních a nákladních letadel v celkové hodnotě kolem 148 miliard dolarů (asi 2,8 bilionu Kč). Uvedl to evropský výrobce letadel Airbus na dnešním zahajovacím dni letecké výstavy ILA v Berlíně.

 


    Odhad, který je součástí nedávné roční prognózy Airbusu ohledně vývoje globálního trhu letadel, předpokládá, že německé letecké společnosti koupí 690 letadel s úzkým trupem, přes 230 širokotrupých letounů se dvěma uličkami a až 100 obřích letounů, jako je A380 od Airbusu.

    "Německo odebere více letadel než kterákoli jiná evropská země a bude patřit do první pětice zemí světa," řekl představitel Airbusu Chris Emerson, Podle něj bude německou poptávku hnát pozice země jako největší evropské ekonomiky, která je hlavní leteckou branou do světa pro Němce, a má význam i jako globální letecký uzel.

    Airbus do počátku 30. let počítá v rámci Evropy s průměrným ročním růstem o 4,1 procenta. Letecká přeprava z Evropy na Střední východ by měla růst ročně o 5,4 procenta a do Asie, Tichomoří, Afriky a Latinské Ameriky dohromady o 4,6 procenta.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka