Nejméně deset mrtvých při pádu letadla na Kamčatce

12.09.2012

    Moskva 12. září (zpravodaj ČTK) - Nejméně deset mrtvých si vyžádala letecká nehoda na Kamčatce, kde se dnes zřítilo malé civilní letadlo Antonov An-28 se 14 lidmi na palubě, včetně dvou dětí. Trosky stroje, který se roztříštil na svahu sopky Pjatibratka ve výši 900 metrů, vypátral vrtulník záchranářů.

 


    Helikoptéra však nemohla na místě přistát, třebaže zaznamenala i přeživší v okolí letadla. První zprávy od záchranářů, když se jim podařilo dosáhnout oblasti neštěstí, hovořily o devíti mrtvých, čtyřech vážně zraněných a jednom nezvěstném, kterého se však posléze podařilo nalézt. Ale ještě cestou do nemocnice podlehlo zraněním jedno dítě, druhé se podle agentury Interfax nalézá v kómatu; nejspíše jde o třináctiletého chlapce, který spolu se čtyřletou dívkou figuroval v seznamu cestujících. Dívčinu smrt mezitím potvrdily úřady.

    Vzhledem k těžko prostupnému terénu museli záchranáři nejprve raněné naložit na nosítka a přenést ke vzdálenému místu, kde mohl přistát vrtulník. Pak následoval přenos mrtvých, mezi nimiž je i kapitán a druhý pilot.

    Letoun letěl na pravidelné lince mezi Petropavlovskem-Kamčatským a obcí Palana. Půlhodinu po poledni místního času (okolo 02:30 SELČ) však letiště ztratilo se strojem spojení a ten se zřítil asi deset kilometrů od Palany. Na palubě bylo 12 cestujících a dva piloti.

    Příčiny havárie dosud nejsou známy, experti spekulují o možné poruše motoru či o špatném počasí, které v oblasti havárie panuje. Kamčatské úřady předpokládají, že se posádka pokusila o nouzové přistání.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka