Jméno Václava Havla se jako první objeví na 3. terminálu letiště

17.09.2012

    Praha 17. září (ČTK) - Nový název pražského letiště - Letiště Václava Havla Praha se jako první objeví na třetím terminálu, který je určený pro odbavování soukromých letů. Nápis by měli zaměstnanci osazovat dnes odpoledne, řekla ČTK mluvčí letiště Eva Krejčí. Na zbylých dvou terminálech by se měl nový název objevit koncem tohoto týdne.

    "Na prvním a druhém terminálu začínáme s přípravou konstrukcí na upevnění písmen," uvedla Krejčí. První písmena nového názvu by nad hlavními terminály měla být viditelná ve čtvrtek nebo v pátek. Veškeré stavební práce mají skončit do konce září. Oficiálně se název pražského letiště změní 5. října, v den výročí narození bývalého prezidenta.

    Kromě panelů nesoucích název se musí změnit i podoba oficiálních tiskovin pražského letiště, měnit
se budou i názvy zastávek městské dopravy a hlášení v autobusech. Celkové náklady dosáhly podle Krejčí tří milionů korun, zhruba o milion méně, než kolik původně odhadovalo ministerstvo dopravy.

    Nápad na změnu názvu pražského letiště má svoje příznivce i odpůrce. Podle nedávného průzkumu CVVM mezi lidmi převažovali kritici. Nejdůležitější české civilní letiště odbaví ročně 11 až 12 milionů cestujících. Letiště Praha je součástí skupiny Český Aeroholding. Společnost zastřešuje firmy vlastněné státem, které působí v oblasti letecké přepravy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka