Sněmovna schválila leteckou dohodu s Katarem

21.09.2012

    Praha 20. září (ČTK) - Sněmovna schválila dohodu s Katarem o leteckých službách. Dohoda umožní podle vlády stanovit jasný rámec pro případný letecký provoz mezi oběma zeměmi, který nyní žádný letecký dopravce nezajišťuje. O zahájení provozu prý projevují zájem Qatar Airways.

    Podobně jako v jiných leteckých dohodách je i v této obsaženo právo každé země určit letecké firmy, které budou provozovat dohodnuté služby na stanovených linkách. Obsahuje i podmínky, za nichž každá ze stran udělí takto určeným podnikům příslušná provozní oprávnění. Katarská strana určila pro provoz dohodnutých služeb společnost Qatar Airways. Dohoda také obsahuje ustanovení týkající se bezpečnosti letecké dopravy.

    Vláda v důvodové zprávě uvádí, že všeobecně je Katar považován za umírněný arabský stát s velkým ekonomickým potenciálem. Pro české firmy není katarský trh podle vlády příliš známý a vzájemnou obchodní výměnu tvoří téměř výhradně český vývoz do Kataru.

    Smlouvu musí ještě projednat a schválit Senát. Jeho hospodářský a zahraniční výbor už ji doporučily schválit.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka