Boeing získal z Brazílie velkou objednávku na 60 letadel

02.10.2012

   Sao Paulo 2. října (ČTK) - Brazilská letecká společnost Gol Linhas Aéreas si objednala od Boeingu 60 letadel 737 MAX v katalogové ceně šest miliard USD (116,5 miliardy Kč). Objednávka je pro Boeing zatím největší, jakou kdy získal od firmy v Latinské Americe.

 


    Gol je největším nízkonákladovým přepravcem v Latinské Americe. Aerolinky se nyní snaží vrátit zpět k zisku a nedávno oznámily propuštění 2500 zaměstnanců, což je zhruba 12 procent pracovní síly. Nová letadla mají pomoci aerolinkám snížit náklady na pohonné hmoty, protože spotřebují o 13 procent méně paliva než letadla, které má v současnosti Gol ve flotile.

    Zájem o leteckou přepravu v Brazílii v posledních letech výrazně roste. Gol však trápí vysoké náklady na pohonné hmoty, drahá pracovní síla a slabá domácí měna. Problémy aerolinkám způsobují i přeplněná domácí letiště. V loňském roce společnost hospodařila s čistou ztrátou 710 milionů realů (6,8 miliardy Kč). Lépe se jí nedaří ani letos, kdy v prvním pololetí vykázala ztrátu 821 milionů realů (7,9 miliardy Kč) a varovala, že by za celý rok mohla vykázat provozní ztrátu. Gol v současnosti létá do 63 destinací v Brazílii a dalších 12 v Jižní Americe a Karibiku.

    Dodávky nových úzkotrupých letadle mají začít v roce 2018, napsaly BBC a Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka